top of page
Image by Toa Heftiba
5Q6A6845.jpg

קהילה

הסבר קצר על המחלקה

מדור מעורבות חברתית והתנדבויות

heart.png

מטרת העל של המדור היא להעלות את המודעות ואת המעורבות של הסטודנטים לקהילה ולחברה בתוכה הם חיים ולהוות מוקד הפנייה לסטודנטים המחפשים עשייה חברתית. לשם כך היעדים העיקריים של המדור הינם:

 • להוריד את הפרויקטים ההתנדבותיים לרמת המסלול

 • להעלות את מעורבות הסטודנטים בחברה הישראלית

 • להנגיש את האפשרות להתנדב בשלל תחומים

 

המדור פועל בצורה שוטפת בנושא העשייה החברתית כמו יצירת התנדבויות מסלוליות לכלל הסטודנטים במרכז הבינתחומי, שכוללות התנדבויות בבתי חולים, שיפוץ של מוסדות הזקוקים לכך ועוד. בין היתר, מפיק המדור פרויקטים שנתיים ביניהם “יום המעשים הטובים", "חורף חם", “ יום נהפוכו” ועוד.

מדור שוויון חברתי

מטרת העל של המדור היא לאפשר לסטודנטים לצאת ולשרת ב'ראש שקט'. בשנים האחרונות המדור הצליח להשיג לסטודנטים המשרתים הקלות במועדי הבחינות, עדיפות בהשאלת ספרים בספריה, הדפסות ב״עותקים״ ועוד עזרה אקדמית רבה; הכל על מנת שיבצעו את ימי המילואים שלהם על הצד הטוב ביותר ולא יצטרכו לחשוש מהיום שאחרי. בשנת 2014 קיבל המרכז הבינתחומי הרצליה את "אות מגן המילואים" מטעם שר הביטחון, הכרה המהווה חותמת ברורה להגשמת רוחו של המרכז הבינתחומי בתמיכה והערכה לאנשי כוחות הביטחון המשתייכים למוסד. לפני כשלוש שנים נפתחה קבוצת הפייסבוק ׳מילואים-idc׳ , השייכת למדור מילואים. בקבוצה נמצאים קרוב ל-1500 משרתי מילואים מהמרכז.  לאורך השנה, דואג המדור לרווחת המילואימניקים באמצעות מתן הטבות ייחודיות, צמצום פערים אקדמיים, והוקרת שירותם. העבודה השוטפת כוללת הענקת מענה איכותי וטיפול יעיל בבעיות הסטודנטים היוצאים למילואים. כמו כן, עדכון ושדרוג מערך הטבות והקלות למשרתים, שינויי תקנון והפקת מספר אירועים והגרלות במהלך השנה ובמרכזם – ערב ההוקרה לחיילי המילואים. המדור מספק שירותי השכרת ציוד למילואימניקים לאורך כל השנה.

law.png

מדור מעונות

home.png

החטיבה תטפל בכל נושא/שאלה/תשובה שיעלה מהסטודנטים המתגוררים במעונות. המחלקה תיצור אירועי חברה ותרבות עבור דיירי המעונות. החטיבה אחראית לפיתוח ותחזוקת "קהילת המעונות". ראש האגף אחראי על הפקת אירועים במעונות וקיום הפעילות השוטפת. החטיבה נמצאת בקשר רציף עם כל שאר מחלקות התאחדות הסטודנטים ועובדת בשיתוף פעולה עם מחלקת אירועים בקמפוס, יועצי מעונות וספקים חיצוניים.

מדור צרכנות

shopping-cart.png

כחלק מחזון האגודה לשפר את רווחת הסטודנטים, תחום הצרכנות הינו בעל נפח משמעותי מאוד להוויה סטודנטיאלית משודרגת. מטרתו המרכזית של המדור היא הורדת יוקר המחייה מתוך הבנה כי מאחורי אגודת הסטודנטים עומד כוח צרכני עצום, של כ- 8,000 סטודנטים, לכן יש לנצל את יתרון היקף האוכלוסייה ואיכותה על מנת להשיג הטבות מרביות בתחומי הצרכנות והשירותים.

פרויקטים עיקריים של המדור:​

 • הוספת עסקים למועדון ההטבות באשראי

 • הפעלת קבוצות רכישה להוזלה משמעותית של הוצאות הסטודנטים

 • יצירת אפיקים חדשים של שיתופי פעולה עם חברות מסחריות גדולות ורשתות

 • יצירת שיתופי פעולה עם ברים בהרצליה, תל אביב וכל עיר בה ריכוז גדול של סטודנטים מהמרכז

 • עבודה מול "בר הבית" – פרויקט של האגודה

 • עבודה מול אקדמון – יצירת הטבות, השוואה ותיאום מחירים

 • מיפוי איזורי למידה לסטודנטים מחוץ לקמפוס

 • עבודה מול החברה הכלכלית של אגודת הסטונדטים - שיתוף פעולה בגיוס הטבות לסטודנטים

אחראי להביא לידיעת הסטודנטים והסטודנטיות על קיומן של כל הפעילויות והיוזמות של מחלקת רווחה + כלל הפעילויות של הפורום האקדמי (כנסים, אירועי אקדמיה ויוזמות), זאת בשאיפה ולהגדיל את מעורבותם בפעילות הסטודנטיאלית שהמרכז הבינתחומי והאגודה מציעים. המדור שם לעצמו למטרה לוודא שכל סטודנט וסטודנטית יכירו את הנעשה בקמפוס ומחוצה לו וימצאו את ההתרחשויות שיעצימו את החוויה הסטודנטיאלית שלהם ויהפכו אותה להרבה יותר מסתם "רדיפה אחרי תואר". המדור הינו חלק ממחלקת פרסום והסברה של האגודה ועובד בצמוד לראשי המדורים, נציגי המסלול והרכזים. המדור הינו חלק ממחלקת רווחה ומטרתו לפרסם ולשווק את השירותים עליהם אמונה המחלקה באגודת הסטודנטים. תפקידנו להביא לידיעת הסטודנטים את כל ההטבות והסיוע שיש לאגודה להציע תחת המחלקה בתחומים השונים: רווחה שוטפת, צרכנות, דיור, תחבורה וקפה בשנקל.

 

משימות מרכזיות:

 • בניית תוכניות שיווק ויח"צ לכלל המדורים של מחלקת רווחה

 • קידום יוזמות שיווקיות בתחום הרווחה

 • עבודה שוטפת מול הרמ"דים וחברי הצוותים במחלקת רווחה בהקשר שיווקי

 • חיבור הסטודנטים במרכז לשירותי הרווחה השונים

מדור שיווק המחלקה

megaphone.png
bottom of page