top of page
Image by Kelly Sikkema

מחלקת רווחה

הסבר כללי על המחלקה

מדור רווחה שוטפת

welfare.png

מדור רווחה שותפת שם את רווחת הסטודנט במרכז תוך מחשבה למענה 24/7 לסטודנטים אשר מגיעים למרכז יומיום ואף לסטודנטים שממעיטים להגיע. בין תפקידיו המדור אחראי לדאוג למחירים נוחים ושירות הוגן בקפיטריה ובאקדמיה ולנוחיות הסטודנט בקמפוס באופן כללי.

בין עיסוקי המדור:​

 • עבודה שותפת אל מול ה״קרנף״ - פיקוח על מחירים, יצירת הטבות לתקופת מבחנים, הגדלת מגוון המזון ועוד.

 • עמדות ההתרעננות שקמו למען הסטודנטים בכל המבנים הראשיים בקמפוס.

 • פרויקט Study Zone, המספק בתקופת המבחנים סביבת לימוד לאורך כל שעות היממה ברחבי הקמפוס והרצליה.

 • פרויקט המטריות.

 • סטטוס כיתות פנויות המתעדכן באפליקציה ובאתר.

 • התעסקות בתחום הדיור לסטודנטים - פרויקט ״חוזה אחיד״ ליצירת חוזה שכירות הוגנת.

מדור רווחה שותפת פוגש את כלל הסטודנטים בקמפוס!

מדור מילואים

מטרת העל של המדור היא לאפשר לסטודנטים לצאת ולשרת ב'ראש שקט'. בשנים האחרונות המדור הצליח להשיג לסטודנטים המשרתים הקלות במועדי הבחינות, עדיפות בהשאלת ספרים בספריה, הדפסות ב״עותקים״ ועוד עזרה אקדמית רבה; הכל על מנת שיבצעו את ימי המילואים שלהם על הצד הטוב ביותר ולא יצטרכו לחשוש מהיום שאחרי. בשנת 2014 קיבל המרכז הבינתחומי הרצליה את "אות מגן המילואים" מטעם שר הביטחון, הכרה המהווה חותמת ברורה להגשמת רוחו של המרכז הבינתחומי בתמיכה והערכה לאנשי כוחות הביטחון המשתייכים למוסד. לפני כשלוש שנים נפתחה קבוצת הפייסבוק ׳מילואים-idc׳ , השייכת למדור מילואים. בקבוצה נמצאים קרוב ל-1500 משרתי מילואים מהמרכז.  לאורך השנה, דואג המדור לרווחת המילואימניקים באמצעות מתן הטבות ייחודיות, צמצום פערים אקדמיים, והוקרת שירותם. העבודה השוטפת כוללת הענקת מענה איכותי וטיפול יעיל בבעיות הסטודנטים היוצאים למילואים. כמו כן, עדכון ושדרוג מערך הטבות והקלות למשרתים, שינויי תקנון והפקת מספר אירועים והגרלות במהלך השנה ובמרכזם – ערב ההוקרה לחיילי המילואים. המדור מספק שירותי השכרת ציוד למילואימניקים לאורך כל השנה.

militar.png

מדור מלגות

מטרת המדור היא לרכז את כל המלגות העומדות לרשות הסטודנט, בהתאם לדרישות המלגה. מדור מלגות ממפה את כל המלגות הקיימות לפי סוג האוכלוסייה, דרישותיה והיקפה ודואג להנגיש לסטודנט. המדור עובד באופן שוטף עם ראש מלגות האוניברסיטה תחת הדיקן ועם גורמים חיצוניים ברגיל. למעשה, המדור שאחראי על איסוף ידע מנגיש את המידע לסטודנטים על מנת לדחוף כל תלמיד להגיש מועמדות. המדור נועד לסייע לסטודנטים בתחום הכלכלי ולאפשר להם להתרכז בלימודים אקדמיים.

loan.png

מדור תחבורה

מטרת המדור הינה שיפור רווחת הסטודנט בתחום התחבורה על ידי שיפור אפשרויות ורמת התחבורה לקמפוס וממנו ויצירת תודעה לכלל אוכלוסיית הסטודנטים לאפיקי תחבורה אלטרנטיביים. המדור כולל ניהול תקציבי ענק, התנהלות אל מול גורמים משפיעים במשק, עבודה מול גורמים במרכז ובעיריית הרצליה. המדור פועל ליישום המטרות ברמת המאקרו והמיקרו במספר אפיקים:

 • קמבוס – פרויקט הדגל של המדור - הסעות חינם מהרכבת למרכז ובחזרה. שיפור שירותי הקמבוס, שיפור חווית הנסיעה, ייעול ותכנון הפעלתו.

 • זיהוי דרכי תחבורה ציבורית נוספות – זיהוי דרכי תחבורה ציבורית נוספות לאפיקי התחבורה הציבורית הקיימים כיום בקמפוס.

 • טיפוח תחבורה ירוקה – טיפוח אמצעי תחבורה אלטרנטיביים ירוקים תוך הטמעתם באפיקי התחבורה אשר האגודה מציעה

 • יזום פרויקטים חדשים - המדור יוזם מדי שנה פרויקטים חדשים כגון כלוב האופניים, סימון איזורי חניה, פרויקט הסעות לחתונות,  והקמת חניון קארפול.

 • פרויקט החניונים – תיכנון פיתרונות חניה במרחב הקמפוס והובלת פרוייקטים בתחום הלכה למעשה. בנוסף, שמירה על החניונים הקיימים בהיבט הלוגיסטי.

 • טרמפים "idc ride"– יצירת תשתית חברתית ובניית רשת לקידום נסיעות שיתופיות של הסטודנטים.

bus.png

מדור שיווק המחלקה

אחראי להביא לידיעת הסטודנטים והסטודנטיות על קיומן של כל הפעילויות והיוזמות של מחלקת רווחה + כלל הפעילויות של הפורום האקדמי (כנסים, אירועי אקדמיה ויוזמות), זאת בשאיפה ולהגדיל את מעורבותם בפעילות הסטודנטיאלית שהמרכז הבינתחומי והאגודה מציעים. המדור שם לעצמו למטרה לוודא שכל סטודנט וסטודנטית יכירו את הנעשה בקמפוס ומחוצה לו וימצאו את ההתרחשויות שיעצימו את החוויה הסטודנטיאלית שלהם ויהפכו אותה להרבה יותר מסתם "רדיפה אחרי תואר". המדור הינו חלק ממחלקת פרסום והסברה של האגודה ועובד בצמוד לראשי המדורים, נציגי המסלול והרכזים. המדור הינו חלק ממחלקת רווחה ומטרתו לפרסם ולשווק את השירותים עליהם אמונה המחלקה באגודת הסטודנטים. תפקידנו להביא לידיעת הסטודנטים את כל ההטבות והסיוע שיש לאגודה להציע תחת המחלקה בתחומים השונים: רווחה שוטפת, צרכנות, דיור, תחבורה וקפה בשנקל.

 

משימות מרכזיות:

 • בניית תוכניות שיווק ויח"צ לכלל המדורים של מחלקת רווחה

 • קידום יוזמות שיווקיות בתחום הרווחה

 • עבודה שוטפת מול הרמ"דים וחברי הצוותים במחלקת רווחה בהקשר שיווקי

 • חיבור הסטודנטים במרכז לשירותי הרווחה השונים

megaphone.png
תפקידי רווחה
bottom of page